Sponsorzy główni:
MUKS Widzew łódź

5. zwycięstwo koszykarek Widzewa Łódź

16 gru 2023 | 20:51

Koszykarki Widzewa Łódź odniosły swoje 5. zwycięstwo w sezonie i 3. z rzędu, pewnie pokonując na wyjeździe drużynę Isands Wichoś Jelenia Góra 82:66 (18:22, 19:15, 23:14, 22:15).

Nasza drużyna jechała do Jeleniej Góry jako faworyt, po 2 zwyciestwach w ostatnich 2 meczach. Doświadczona drużyna z Jeleniej Góry zacięcie walczy jednak o punkty by opuścić ostatnie miejsce w tabeli rozgrywek 1.Ligi. Pierwsz kwarta była wyrównana, od celnego rzutu za 3 punkty rozpoczęła ją Patrycja Lipniacka, ale nasza drużyna szybko odpowiedziała trójkami Marii Grudzień i Anny Kudelskiej. W dalszej części kwarty przewagę uzyskały gospodynie udawadniając wszystkim, że o wyjazdowe punkty Widzewowi nie będzie wcale łatwo. W wyrównanej drugiej kwarcie w drużynie Widzewa wyróżnić trzeba Annę Kudelską i Marię Grudzień, które skutecznie wykańczając akcję Widzewa doprowadziły do wyrównania 37:37.

Druga połowa należała już zdecydowanie do łodzianek. Koncertowa gra zespołowa, walka i skuteczność całego zespołu pozwolił Widzewowi odskoczyć rywalkom o 9 punktów i pewnie kontrolować przebieg spotkania. Zwycięstwo naszej drużyny ani przez chwilę nie było już zagrożone, a na twarzach naszych zawodniczek coraz częściej pojawiał się uśmiech zadowolenia. Ostatecznie spotanie zakończyło się zwycięstwem Widzewa 82:66. Po trzecim zwycięstwie z rzędu nasza drużyna zajmuje już 6. lokatę w tabeli rozgrywek. Za tydzień, w piątek 22.12 o godzinie 17:00 przed Widzewiankami trudne domowe starcie z liderem rozgrywek - AZS Politechniką Koroną Kraków na które już teraz serdecznie zapraszamy.

Isands Wichoś Jelenia Góra - Widzew Łódź 66:82 (22:18,15:19,14:23,15:22)

Isands Wichoś Jelenia Góra: Karaś 12, Warasińska 12, Jasińska 11, Lipniacka 9, Koc 8, Haryńska 6, Prokop 4, Bielecka 2, Rybkiewicz 2, Feja

Trener: Rafał Sroka

Widzew Łódź: Kudelska 18, Grudzień 16, Gzinka 12, Janicka 9, Zajączkowska 9, Szeklicka 8, Bandoch 6, Bołbot 4, Gortat, Rok, Sierakowska

Trener: Anna Chodera