Sponsorzy główni:
MUKS Widzew łódź

GROT Widzew Łódź - Dijo Maximus Kąty rocławskie

10 gru 2022 | 10:39

Gdy po nowym roku wrócą do grania rekonwalescentki - wzrośnie w zespole rywalizacja.

Zespół SENIOREK przegrał w Hali Parkowa z Dijo Maximus Kąty Wrocławskie 49:72 (16:11, 12:22, 8:20, 13:19). Punkty dla Widzewa: Janicka 27, Kudelska 7, Józefowicz 6, Yunisova 5, Gortat 3, Kurzawska 1, Kacprzyk-Rosiak, Krawul i Pawlak po 0.
Dawno nie oglądaliśmy widzewianek z takim nastawieniem, ambicją i zaangazowaniem jak w tym meczu. Brawa dla trener Anny Chodery, że potrafiła wlać w swoje zawodniczki nowe pokłady energii i przekonać je do lepszej gry. Przecierać można było oczy, mając w pamięci poprzednie spotkania. Tym razem niewielką zdobycz, jak na jej możliwości zanotowała Anna Kudelska 7 pkt. Graczem meczu została Oliwia Janicka 27 pkt. 40 minut na parkiecie, 12 zbiórek, eval 32. Największą przemianę jednak zanotowała Maria Józefowicz, choć tylko 6 pkt., ale 5 zbiórek, 6 bloków w blisko 34 minuty, eval 17. Kilka jej bloków powodowało spektakularne, podrywające z krzesełek emocje wśród kibiców. Wreszcie zapunktowała Makhbuba Yunisova, 5 pkt., jedna trójka i dwa osobiste.
Wprawdzie mecz przegrany, ale idzie ku lepszemu. Gdy po nowym roku wrócą do grania rekonwalescentki - wzrośnie w zespole rywalizacja. Wpłynie to niewątpliwie na jeszcze lepszą grę widzewianek i przyjdą oczekiwane zwycięstwa.