Sponsorzy główni:
MUKS Widzew łódź

Porażka z liderem w przedświątecznym meczu

22 gru 2023 | 20:44

Koszykarki Widzewa Łódź uległy liderowi rozgrywek 1. ligi kobiet 55:64 w 11. kolejce rozgrywek. Mecz był wyrównany i emocjonujący, jednak końcówka należała do krakowianek.

Pierwsza kwarta spotkania należała do naszej drużyny. Równa zespołowa gra pozwoliła łodziankom zakończyć ją prowadzeniem 13:8, a punkty zdobyło aż 6 zawodniczek Widzewa - Kudelska, Grudzień, Janicka, Szeklicka, Bandoch i Sierakowska. Krakowianki nie mogły znaleźć sposobu na dobrze broniące gospodynie.

Do połowy drugiej kwarty Widzew utrzymywał 5 punktowe prowadzenie, niestety w dalszej części przebudziły się zawodniczki lidera rozgrywekm które głównie za sprawą dobrze grającej Wdowiuk doprowadziły do wyrównania 27:27. Nasza drużyna powróciła na prowadzenie po bardzo dobrej grze Mai Zajączkowskiej, która w 2 kwarcie zdobyła aż 11 punktów (2 x 3, 1 x 2, 3 x 1).

Pierwsza część 3 kwarty również należała do naszej drużyny. W pewnym momencie po celnym rzucie Janickiej za 2 punkty Widzew prowadził 42:36 i wydawało się, że nasza drużyna może sprawić niespodziankę w tym meczu. Do głosu doszły jednak rywalki napędzane przez Martę Wdowiuk i Paulinę Majdę zakończyły 3 kwartę 4 punktami przewagi i wynikiem 46:50.

Chociaż w 4 kwarcie Zuzanna Gortat swoimi rzutami dwukrotnie doprowadzała do sytuacji w której Widzew tracił tylko 1 punkt do rywalek, to jednak końcówka należała już do Korony Kraków, która odskoczyła łodziankom na 10 punktów na 2 i pół minuty przed końcem meczu. Ostatecznie Widzew uległ drużynie AZS Politechnika Korona Kraków 55:64 pozostawiając niedosyt wśród żywiołowo dopingującej widzewskiej publiczności. Kibice docenili jednak dobrą postawę Widzewa i nagrodzili drużynę brawami za stawienie czoła faworytowi.

Widzew Łódź – AZS Politechnika Korona Kraków 55:64 (13:8, 17:21, 16:21, 9:14)