Sponsorzy główni:
MUKS Widzew łódź

Widzew coraz wyżej - pewne zwycięstwo nad Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp.

10 gru 2023 | 11:48

W sobotni wieczór hala sportowa w Łodzi stała się świadkiem niezwykłego widowiska. Koszykarki Widzewa Łódź pokonały bezlitośnie zespół AZS AJP II Gorzów Wielkopolski aż 84:32, demonstrując swoją przewagę zarówno pod koszami, jak i w obronie, nie dając rywalkom żadnych szans na odrobienie strat.

Już pierwsza kwarta spotkania pokazała dużą przewagę naszej drużyny w tym meczu. Pomimo agresywnej defensywy Gorzowa, Widzew rozpoczął z ogromną energią, zamykając pierwsze dziesięć minut wynikiem 21:2. Kolejna kwarta to kontynuacja dominacji łodzianek, które nie zwalniały tempa i podwoiły swoje prowadzenie, kończąc pierwszą połowę meczu z wynikiem 50:11. W drugiej części rozgrywki AZS AJP nie złożyło jednak broni i za sprawą świetnej postawy Julii Łotarewicz, która zdobyła 10 punktów, udało się im odnieść niewielkie zwycięstwo w trzeciej kwarcie 17:15.

Jednak ostatnia kwarta ponownie należała do łodzianek, które przypieczętowały swoje zwycięstwo, pozwalając rywalkom na zdobycie zaledwie czterech punktów. Finalne 84:32 to wynik, który świadczy o zdecydowanej przewadze łódzkiego zespołu, a każda z zawodniczek miała swój wkład w to imponujące osiągnięcie.

Mimo braku liderek w szeregach przeciwniczek, które przyjechały do Łodzi w okrojonym składzie, Gorzów dał się poznać jako zespół z charakterem. Niesione wsparciem swojego trenera, Roberta Pieczyraka, gorzowianki walczyły do końca, niezrażone wynikiem spotkania.

Trener Anna Chodera może być dumna z postawy swoich podopiecznych, które odniosły drugie zwycięstwo w tym tygodniu i pną się w górę tabeli rozgrywek. Kibice na pewno nie mogą się już doczekać kolejnych meczów w tak znakomitym wykonaniu.

Widzew Łódź – AZS AJP II Gorzów Wielkopolski 84:32 (21:2, 29:9, 15:17, 19:4)