Sponsorzy główni:
MUKS Widzew łódź

Zwycięstwo w Krakowie! Wisła Orlen Południe Kraków - Widzew Łódź 49:53 (17:19, 7:12,8:16,17:6)

18 lis 2023 | 18:12

Koszykarki łódzkiego Widzewa pokonały wicelidera rozgrywek - Wisłę Orlen Południe Kraków w meczu 6. kolejki 1 ligi kobiet.

Faworytem spotkania były krakowianki, które przed dzisiejszym spotkaniem zajmowały 2. miejsce w tabeli rozgrywek i do tej pory przegrały tylko 1 spotkanie - z liderem AZS Politechniką Koroną Kraków. Widzewianki z kolei przystępowały do tego spotkania z nadzieją na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Mecz lepiej ułożyły sobie koszykarki Widzew, które od stanu 10:4 dla Wisły grały pewnie i skutecznie zdobywając kolejne punkty i wygrywając 3 pierwsze kwarty. Przed decydującą kwartą nasza drużyna prowadziła 47:32 i tylko 10 minut dzieliło nas od pierwszego wyjazdowego zwycięstwa.

Ostatnia kwarta należała zdecydowanie do Wisły. Widzewianki punktowały wyłącznie z rzutów osobistych, ale to właśnie celne rzuty Zajączkowskiej, Grudzień, Janickiej i Kudelskiej dały 6 punktów i zwycięstwo w całym meczu 49:53.

Wisła Orlen Południe Kraków - Widzew Łódź 49:53 (17:19, 7:12,8:16,17:6)

Wisła Orlen Południe Kraków: Grzenkowicz 10, Stasiuk 9, Duchnowska 8, Krzywoń 5, Kuczyńska 5, Wilk 5, Zuziak 5, Kazimierczak 1, Mitrowska 1,

Widzew Łódź: Janicka 15, Grudzień 8, Gzinka 7, Kudelska 5, Zajączkowska 5, Szeklicka 4, Sierakowska 3, Bandoch 2, Bołbot 2, Rok 2