MUKS Widzew łódź

Bardzo cenne zwycięstwo

23 lut 2023 | 11:07

Widzewianki wygrały z Jelenią Górą

Zwyciestwo wywalczone jak najbardziej zasłużenie. Było nie było, jeszcze przed meczem nasze przeciwniczki zajmowały 4 miejsce w tabeli grupy B, 1 Ligi Kobiet. Wygrane wszystkie kwarty mówią same za siebie.
Grot Widzew Łódź - Isands Wichoś Jelenia Góra 60:46 (18:13, 21:19, 12:10, 9:4)
Punkty dla Widzewa: Kudelska 14, Gortat i Janicka po 10, Gzinka 8, Sierakowska 7, Bołbot 6, Kurzawska 3, Bandoch 2, Kacprzyk-Rosiak, Krawul i Miazek po 0.
Plan na to spotkanie był banalny, ale często prostymi środkami osiąga się najlepiej zamierzony cel. Widzewianki rozpoczęły spotkanie brawurowo, szybko poruszały się po boisku. Po 2,5 minutach gry na tablicy 10:0. Trener gości bierze czas. Po wznowieniu gry pozmieniał ustawienia swojego zespołu i po kolejnych 2,5 minutach - remis po 10. Od tego momentu mecz staje się bardziej wyrównany, akcja za akcję, punkty za punkty. Na koniec 1 kwarty +5 pkt. dla Widzewa. Minimalną przewagę osiągnęły nasze. Mozolnie ją powiększały. Strategia na to spotkanie przyniosła efekty w połowie 4 kwarty. Wtedy Widzew powiększył różnicę punktową i zapewnił sobie pewne zwycięstwo. Zawodniczki z Jeleniej Góry nie wytrzymały narzuconego tempa gry i nawet jak wypracowały sobie czystą pozycję, były zmęczone, drżała ręka, straciły precyzję i zawodziła ich skuteczność.

Widzew rozegrał to spotkanie bardzo mądrze taktycznie. W końcówce przeprowadzał długie akcje, wybijając przeciwnika z gry, uniemożliwiając skuteczną pogoń. Nie będę wyróżniał indywidualnie żadnej zawodniczki, ponieważ wygrał cały zespół. Widać konsolidację, dobrą atmosferę i ducha walki. Gratulujemy!