MUKS Widzew łódź

MUKS Poznań - GROT Widzew Łódź

27 lis 2022 | 10:53

10 kolejka - 26 listopada 2022

Kilka nieobecności w zespole zrobiło różnicę w grze na parkiecie. Nie poprawiły swojego bilansu i zanotowały kolejną porażkę koszykarki Widzewa. Uległy
w wyjazdowym meczu imienniczce z Poznania MUKS Poznań 58:91 (14:32, 18:26, 11:18, 15:15). Punkty dla Widzewa zdobyły: Kudelska 20, Janicka 19,  Miazek 10,
Józefowicz i Yunisova po 4, Kurzawska 1, Gortat i Pawlak po 0.

Przez kontuzje i choroby widzewianki pojechały na to spotkanie w niepełnym składzie. Z góry skazane były na przegraną. Do przerwy poznanianki uzyskały 26 punktową przewagę. W drugiej połowie kontrolowały przebieg spotkania. Przegrana tablica 36:49 i słabsza skuteczność w rzutach za 3 pkt. 9,5% zrobiły różnicę w wyniku końcowym. Kolejne udane spotkanie w wykonaniu Kudelskiej, ale również dobrze zaprezentowały się Janicka i Miazek. Miejmy nadzieję, że młode zawodniczki wykorzystają szanse jakie otrzymują na parkietach pierwszoligowych. I w przyszłości z korzyścią wpłynie to na ich rozwój indywidualny i ku chwale naszego klubu.