MUKS Widzew łódź

Porażka z Koroną w Krakowie

27 lut 2023 | 19:10

Ania Kudelska zatraciła swoją skuteczność ...

Porażka z Koroną w Krakowie nie jest żadną niespodzianką, szczególnie biorąc pod uwagę problemy z jakimi boryka się w tym sezonie Widzew. Jeszcze po 3 min. 2 kwarty wynik był bliski remisu. Skończyło się 21 pkt. na niekorzyść dla naszych.
AZS Politechnika Korona Kraków - Grot Widzew Łódź 64:43 (16:15, 21:13, 11:10, 16:5). Punkty dla Widzewa: Gzinka 14, Kudelska 12, Janicka 6, Bołbot 4, Miazek 3, Gortat i Sierakowska po 2, Bandoch, Kacprzyk - Rosiak i Kurzawska po 0.
Przyczyn porażki w tym meczu jest kilka. Podstawowa to słaba skuteczność rzutowa. Zarówno z gry jak i w rzutach osobistych. Odpowiednio: (33%) 12/36 w rzutach za 2 pkt., (21%) 4/19 za 3 pkt., (53%) 7/13 osobiste. Dodatkową słabością była liczba strat, 26 w całym meczu. Konsekwencją tego były niewielkie zdobycze punktowe. Tylko 2 zawodniczki mają w tym elemencie zapis dwucyfrowy. Trudno w takiej sytuacji podjąć skuteczną walkę z zespołem, który gra u siebie, ma za sobą kibiców, poobrzucane kosze i ściany, które sprzyjają. Ambicji i woli walki odmówić naszym nie można. Na 2 min. 30 sek. przed końcem 3 kwarty przegrywały tylko 3 pkt. 41:38. Od tego momentu punkty właściwie zdobywały wyłącznie krakowianki. Reszta meczu 23:5 ustaliła wynik. Końcowy rezultat zaciera trochę przebieg meczu, który przez blisko 3 kwarty był wyrównany, z niewielkim wskazaniem na gospodynie.
Do końca rundy zasadniczej pozostały 4 kolejki. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że widzewianki wleją jeszcze przed końcem sezonu, wiary w serca kibiców - by z dumą i bez kompleksów wystartować w przyszłym sezonie ...
W następnej kolejce mecz w Łodzi w Hali Parkowa, w sobotę 4 marca o godz. 18:00. Przeciwnikiem będzie MUKS z Poznania.