MUKS Widzew łódź

Sukcesy w 3x3 w Manufakturze

13 cze 2023 | 20:40

najstarszy w Polsce turniej 3x3

W dniach 10-11 czerwca 2023 r. odbyła się XXVII edycja, najstarszego w Polsce turnieju koszykówki 3x3. Zorganizowana została tradycyjnie w Łodzi, na Rynku Centrum Handlowo-Rozrywkowego MANUFAKTURA.
Basketmania jest najbardziej prestiżowym turniejem koszykówki 3x3 w Polsce. Udział biorą najlepsze drużyny w kraju. W kategoriach młodzieżowych to turnieje Grand Prix, jednocześnie turnieje eliminacyjne Młodzieżowych Mistrzostw Polski 3x3, którym patronuje Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. Drużyny uczestniczące w nich, walczą o dodatkowe punkty rankingowe, które decydują o awansie do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski 3x3.

GTK Gdynia POL - Widzew I Łódź POL  18:12

Zespół Widzew Łódź u23K zajął 2 miejsce i dzięki punktom zdobytym również we wcześniejszych turniejach uzyskał awans do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski 3x3. Mecze w tej kategorii rozegrane zostaną w Hali Torwar w Warszawie w niedzielę 18 czerwca 2023 r. początek o godzinie 10:00.

W niedzielę 11 czderwca odbyła się basketmania w kategorii OPEN, która rozgrywana jest pod szyldem LOTTO 3X3 QUEST.
I tutaj też mieliśmy swoje przedstawicielki. W zespole DRUŻYNA wystąpiły 2 nasze zawodniczki Wiktoria Stępień i Jagoda Bandoch.

Drużyna POL - LALUNIE POL  17:14

Zespół DRUŻYNA wygrał turniej LOTTO 3X3 QUEST w Łodzi i uzyskał awans do Finałów Mistrzostw Polski 3x3 w kategorii OPEN kobiet, które w tym roku rozegrane zostaną w dniach 12-13 sierpnia w Katowicach.