Sponsorzy główni:
MUKS Widzew łódź

Udany weekend Widzewa zakończony punktami przywiezionymi ze Swarzędza

7 sty 2024 | 22:08

Koszykarki Widzewa Łódź zrewanżowały się Liderowi Swarzędz za jesienną porażkę w Łodzi i pewnie wygrały mecz wyjazdowy w 13. kolejce 1 ligi.

Mecz w Swarzędzu kończył intensywny tydzień naszych koszykarek, warto zaznaczyć, że 3 z nich (Janicka, Józefowicz i Szeklicka) rozegrały od czwartku do soboty już dwa mecze w finałowym turnieju strefy U19. Drużyna jechała jednak do Lidera Swarzędz z mocnym postanowieniem wzięcia rewanżu za pechowo przegrany mecz w Łodzi, gdy zwycięstwo naszej drużyny wymknęło się w ostatnich sekundach spotkania. Widzewianki nie chciały też rozczarować swojej kapitan Jagody Bandoch, która musiała opuścić to spotkanie z powodów zdrowotnych.

Od początku spotkania Widzew grał uważnie w obronie i skutecznie w ataku. Po 7 minutach pierwszej kwarty prowadziły 15:6 po celnym osobistym Anny Kudelskiej. Końcówka pierwszej części należała jednak do gospodyń i zakończyła się wynikiem 14:15. Druga kwarta spotkania była wyrównana, ale nadal prowadzenie utrzymywał Widzew Łódź w czym wydatnie pomogły dwie trójki z rzędu w wykonaniu Zuzanny Gortat. Trzecia kwarta spotkania to jedyny moment kiedy na prowadzenie wyszła drużyna ze Swarzędza. Przy stanie 44:41 ponownie celnym rzutem za 3 punkty wyrównała Gortat i ostatecznie po 3 kwarcie dwoma punktami prowadził Widzew. Decydująca część spotkania była daleka od dramaturgii do której przyzwyczaiła nas drużyna Widzewa w tym sezonie, pewne powiększanie przewagi, skuteczna gra w ataku i obronie przyczyniły się do wygrania kwarty 28:17 i dały zwycięstwo naszej drużynie.

Lider Swarzędz – Widzew Łódź 64:77 (14:15, 15:18, 18:16, 17:28)