MUKS Widzew łódź

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Grot Widzew Łódź

4 lut 2023 | 10:01

widzewianki wygrały swoje wyjazdowe spotkanie

Po przerwie w rozgrywkach pierwszoligowych przeznaczonej na półfinał u19 kobiet i Młodzieżowy Puchar Polski u19 kobiet - widzewianki wygrały swoje wyjazdowe spotkanie. Ani przez moment nie pozostawiły złudzeń swoim przeciwniczkom, który z zespołów jest koszykarsko lepszy. Zwycięstwo tym ważniejsze, że osiągnięte nad zespołem rywalizującym tak jak Widzew o utrzymanie.
UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Grot Widzew Łódź 61:81 (9:25, 20:21, 17:12, 15:23). Punkty dla Widzewa: Kudelska 23, Gzinka 19, Janicka 12, Miazek 7, Bołbot i Pawlak po 6, Sierakowska 4, Krawul i Kurzawska po 2, Gortat i Kacprzyk-Rosiak po 0.
Widzewianki od samego początku napadły na swoje przeciwniczki. Osiągnęły przewagę na bisku, poprawiły skuteczność i po niewiele ponad 4 minutach gry prowadziły 10:0. Dalej systematycznie i konsekwentnie nasze zawodniczki realizowały swoje założenia przedmeczowe i na koniec pierwszej połowy prowadziły 46;29. Ku uciesze miejscowych, aleksandrowianki po przerwie zaczęły odrabiać straty. po 6 minutach 3 kwarty przewaga stopniała do 10 pkt. Nieustępliwie walka, punkt za punkt trwała jeszcze do 2 minuty 4 kwarty. Wtedy widzewianki zaczęły powiększać przewagę, uspokoiły grę i przypieczętowały cenne zwycięstwo 20 punktami. Najwyższe prowadzenie w meczu 24 pkt. w końcówce 4 kwarty.
Dzięki temu zwycięstwu, uśmiechnięty i wolny weekend. Odpoczynek i regeneracja, jakże to cenne w trakcie sezonu.
Następny mecz za 1,5 tygodnia w środę 15 lutego o godz. 19:00, w Hali Parkowa, a przeciwnikiem Enea AZS AJP II Gorzów Wielkopolski. Kolejny mecz z serii o utrzymanie. Zaciskamy mocno kciuki i dopingujemy ...